Akademia Czystych Rąk CAREX

W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk Carex. Jego głównym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania. IV edycja programu jest realizowana pod patronatem Instytutu ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Materiały edukacyjne uzyskały pozytywną opinię profesora Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Małgorzaty Żytko, a także pediatry – dr Pawła Grzesiowskiego.

Uwaga!!! Konkurs dla uczniów i nauczycieli!

„Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”

Odpowiedź na to pytanie zna każdy uczeń, który w ramach Akademii Czystych Rąk Carex miał okazję zapoznać się z tematem profilaktyki zdrowia i prawidłowych zwyczajów związanych z higieną rąk.

Najlepszym sposobem na podsumowanie zdobytej wiedzy jest wspólna zabawa. Dlatego zachęcamy do udziału w naszym konkursie. Co należy zrobić? To, co dzieci lubią najbardziej – przygotować w grupie, klasową pracę plastyczną, odpowiadającą na zadane pytanie – „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Technika wykonania pracy jest dowolna. Specjalnie powołane jury wybierze trzy, naszym zdaniem najciekawsze. Weźmiemy pod uwagę kreatywność, pomysłowość, oryginalność oraz formę stylistyczną prac, a także to w jakim stopniu odpowiadają na pytanie konkursowe.

W konkursie do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Szkoły, z których nadejdą zwycięskie prace, otrzymają bony edukacyjne o wartości:

• I miejsce – 7 000 zł,
  • II miejsce – 5 000 zł,
  • III miejsce – 3 000 zł.

Uczniowie z klasy, która zajmie I miejsce otrzymają indywidualne upominki
(o wartości do 100 zł każdy).

Prace konkursowe można przesyłać w terminie
od 1 listopada 2013 do 31 marca 2014, na adres: Agencja 21, Al. Prymasa Tysiąclecia 62, 01-424 Warszawa, w tytule przesyłki wpisując: „Konkurs dla uczniów Akademia Czystych Rąk Carex”.

Czekamy z niecierpliwością na prace klas!

Edukacja ekologiczna