Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Konstruktorzy na medal

Dzieci uwielbiają klocki LEGO. Dlatego świetlicowy konkurs konstrukcyjny LEGO pod nazwą "Budowla naj..." został przyjęty z dużym entuzjazmem. Konkurs odbył się 11 czerwca w godzinach popołudniowych. Dzieci pracowały zespołowo i indywidualnie, zgodnie z własnym wyborem. Do dyspozycji miały klocki zgromadzone w tzw. banku klocków i mogły je wybierać adekwatnie do potrzeb. Dopuszczalna była również wymiana klocków między budującymi. Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie w ciągu 50 minut (ostatecznie czas przedłużyliśmy do 60 minut) dowolnej budowli, która będzie pod jakimś względem "naj..." - najwyższa, najdziwniejsza, najoryginalniejsza, najstraszniejsza itp. Budowli trzeba było nadać nazwę i krótko ją scharakteryzować. W konkursie wzięło udział 23 uczniów, którzy stworzyli w sumie 13 budowli. Budowle zostały wyeksponowane jedna obok drugiej i poddane ocenie jurorów - nauczycieli i uczniów. Głosowanie trwało dwa dni. Po podliczeniu głosów okazało się, że mamy 4 zwycięskie i 2 wyróżnione budowle.
Oto wyniki:
I miejsce - CENTUM NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII, autorzy: Antoni Garbacz i Ignacy Warchoł z kl. 3c
II miejsce - STATEK PASAŻERSKI, autorzy: Jakub Borkowski i Antoni Grodzki z gr. 0
III miejsce - PUSTYNIA ŚMIERCI, autorzy: Tadeusz Karwat, Wojciech Michalski i Piotr Wąsikowski z kl. 3b
IV miejsce - ZWARIOWANA GALAKTYKA, autorzy: Michał Jóśko, Rafał Matuszewski, Patryk Staniszewski i Mateusz Tobiszewski z kl. 3f
Wyróżnienie - HOTEL TRANSYLWANIA, autorki: Barbara Grygoryan, Martyna Kamińska i Maria Włodarczyk z kl. 3b
Wyróżnienie - GROBOWIEC FARAOŃSKI, autorzy: Paweł Nalepa z kl. 2c i Adam Ostrowski z kl. 2a
Pozostali uczestnicy konkursu: Eduard Fabirovskyi z kl. 2c (budowla "Wymarzony dom"), Natalia Niedzielska z kl. 2c (konstrukcja "Noc w magicznym lesie"), Natalia Kroll z kl. 3b ("Posąg faraona"), Mateusz Sztek z gr. 0 ("Garaż piętrowy i lodziarnia"), Filip Tobiszewski z gr. O ("Sklep Tesco"), Jakub Ostasz z gr. 0 ("Pies dingo") i Damian Machowski z gr. 0 ("Blok mieszkalny").
Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzorową współpracę ze sobą i ciekawe pomysły.
W przyszłym roku szkolnym na pewno nie zabraknie podobnych konkursów.