Poniedziałek, 2019-11-11

Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. Dbając bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 02.10. na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty w ramach kampanii społecznej: „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami.Celem spotkania było uświadomienie i nauczanie, jak ważne jest bycie widocznym, a tym samym bezpiecznym na drodze. W czasie spotkania każde dziecko otrzymało zestaw elementów odblaskowych zapewniających widoczność na drodze. Grupa przedszkolna otrzymała „węża” do bezpiecznego poruszania się podczas wyjść pozaszkolnych.

Serdeczne podziękowania dla specjalistów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego: Pani Emilii Liberackiej i Pana Rafała Grodzickiego.