Czwartek, 2019-12-05

Mikołaju Święty.

Bardzo Cię kochamy,

przynieś nam prezenty.

6 grudnia, jak tradycja nakazuje obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. Tego dnia przed południem i po południu do naszej świetlicy przybył Święty Mikołaj. Jak zawsze wniósł ze sobą wiele prezentów i radosny nastrój. Każde dziecko dostało słodki upominek. Zanim gość się pojawił w progach naszej szkoły zespoły dzieci z pomocą nauczycieli, pełni zapału i radości rozwiązywały kolejne zadania i zagadki: matematyczny list św. Mikołaja, niedokończony obraz związany ze Świętami Bożego Narodzenia, odpowiedź na pytanie ,,Co w Twoim domu w czasie świąt szeleści, błyszczy, pachnie?”, rebusy świąteczne, układanie z bombek i łańcucha symboli świątecznych, kalambury, śpiewanie kolęd, ozdabianie choinki jak największą liczbą bombek w ciągu 1 minuty. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym gościem. Mikołaj obiecał, że za rok znów przybędzie do naszej świetlicy, ale wcześniej pojawi się jeszcze w naszych domach, aby zostawić nam prezenty pod choinką w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Był to wspaniale spędzony dzień. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach wszystkich widać było  zadowolenie. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do rozpakowywania prezentów. Gry zręcznościowe ,,Piłkarzyki”., klocki ciasteczkowe, klocki Korbo oraz gry planszowe znalazły się w centrum ich zainteresowania!

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za dobrowolne wpłaty na świetlicę, dzięki którym możliwe było zorganizowanie mikołajkowego spotkania dla dzieci w świetlicy!