Czwartek, 2019-12-05

Mikołajkowa przemiana

Mikołaju! Nowy rower chcę

lepszy od roweru Jarka.

No i piłkę, tylko żeby to była ,,Naika”.

EmPe – czwórkę i komórkę.

Rolki, nart, klocki lego

chcę być lepszy od kolegów!...

Co roku 6 grudnia dzieci oczekują na nadejście Mikołaja i oczywiście na prezenty! Aby ta chwila była jeszcze bardziej magiczna wychowankowie z klasy IIIb i IIIc oraz IIa z naszej świetlicy przygotowali przedstawienie mikołajkowe. Grając role postaci z baśni przekazali ważne przesłanie: Człowiek  oprócz tego, że sam chce, czasem za dużo, powinien także umieć dzielić się z innymi, zadbać o innych. Taka przemiana dokonała się w chłopcu, bohaterze przedstawienia, który za dużo chciał dla siebie, nie myślał o innych. Ale wędrując po świecie i spotykając różne postaci zrozumiał, że dawać innym i dzielić się z innymi, to prawdziwa sztuka! W jego sercu dokonała się przemiana i został małym Świętym Mikołajem!

Bardzo dziękujemy dzieciom za trud, jaki włożyły w przygotowanie przedstawienia, które pobudziło naszą wyobraźnię i uwrażliwiło na potrzeby innych.

Wspaniała obsada aktorska:

Chłopiec- Piotr Bebernitz kl.3c