Czwartek, 2019-11-21

Imieniny: Janusza, Marii

Spotkanie w bibliotece z p. Piotrem Liskiem

Na początku stycznia gościliśmy w naszej szkolnej bibliotece znakomitego sportowca - srebrnego i brązowego mistrza świata, złotego halowego mistrza Europy w skoku o tyczce  Piotra Liska.

Czwarty olimpijczyk z Rio de Janeiro odpowiadał na pytania uczniów i zachęcał do czytania książek. Sam najczęściej czyta wtedy, gdy leci samolotem i są to głównie książki elektroniczne; słucha także audiobooków. Zdecydowanie woli książkę niż jej ekranizację, a na pytanie o tą najciekawszą bez wahania wymienił serię powieści fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane książki o tematyce sportowej oraz film z mistrzostw świata z 2017 roku z Londynu, gdzie Piotr Lisek zdobył srebrny medal. Spotkanie zdominowały pytania związane ze sportową karierą mistrza, który chętnie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów i nauczycieli.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zdjęcie z autografem oraz robili sobie indywidualne i zbiorowe zdjęcia.