Poniedziałek, 2019-11-11

Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

Pasowanie na czytelnika

W dniu 20 marca br. w naszej szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali przygotowanej przez starszych kolegów recytacji. Królowa Książka (Marta Skiba z klasy 8a) przedstawiła prośby, jakie książki kierują do dzieci, a Książka Zniszczona (Janek Łukaszewicz z klasy 7c) w bardzo smutnym  wierszu  skarżyła się  na to, że nikt jej nie szanuje.

Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz złożyły przyrzeczenie następującej treści: „ My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek słuchać będziemy z uwagą, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.   W prezencie wszyscy  uczniowie otrzymali książeczki z dedykacją oraz pierwszy raz samodzielnie wypożyczyli lekturę.