Wtorek, 2019-11-12

Imieniny: Konrada, Renaty

Projekt e-Twinning pt.:"Something fot the Earth"

Od marca jest realizowany w świetlicy projekt e-Twinning pt.:"Something fot the Earth". Dzieci ochoczo przesadzały aloesy w pojemniki po jogurtach i owocach. Zdobyły wiadomości odnośnie prozdrowotnych właściwości tej rośliny. Dowiedziały się też, że pieniądze za sprzedane rośliny, zostaną przekazane dla organizacji Greenpeace "Adoptuj pszczołę". Wszystko trzeba było jednak zrobić w języku angielskim, ponieważ projekt był międzynarodowy, prowadzony równolegle z turecką szkołą podstawową.
Sprawdź sam, co to znaczy pot, soil, plant, bees, hole.
Przy okazji realizacji projektu, przypomnieliśmy sobie, jakie inne działania podejmujemy w szkole na rzecz Ziemi, tj.: zbiórkę makulatury, zużytych baterii i sprzętów elektrycznych.
Dzieciom spodobały się zajęcia i przesadziliśmy i posialiśmy kolejne rośliny. Jeszcze kilka kwiatów czeka na Ciebie w świetlicy. Małym gestami zmieniajmy świat na lepsze.