Środa, 2019-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Zbiórka dla zwierząt schronisko w Józefowie

W dniach 27-31 maja 2019 r. klasa V b przeprowadziła w szkole zbiórkę pieniężną i rzeczową dla schroniska ze zwierzętami w Józefowie. Cała akcja była finałem działań i warsztatów jakie klasa przeszła na przestrzeni ostatnich miesięcy z pedagogami Lokalnego Systemu Wsparcia. Dzieci w trakcie zajęć same opracowały strategię działania, same wyznaczyły cel do którego dążyły różnymi metodami. Poza zbiórką na zwierzęta klasa V b przeprowadziła ciekawe zajęcia dla klas młodszych w postaci pokoju zagadek (escape room) i labiryntu. W trakcie zbiórki klasa zebrała ponad 230 zł. Za całą kwotę dzieci dokonały zakupów w postaci karmy, zabawek i innych gadżetów dla zwierząt. Ponadto bardzo dużo rzeczy udało się uzbierać w szkole, głównie karmę, koce i zabawki. Uczniowie wszystkich klas pozytywnie zareagowali na apel o pomoc zwierzętom ze schroniska. Wszelkie uzbierane rzeczy w dniu 3 czerwca klasa osobiście zawiozła do schroniska. Cała akcja pokazuje, że dzieciom nie jest obcy los bezdomnych zwierząt i miejmy nadzieje, że podobne akcje będą w przyszłości kontynuowane przez uczniów naszej szkoły.