Środa, 2019-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery

ZDROWE JEDZENIE, SPORT I RATOWANIE TO JEST DLA NAS W TYM ROKU ZADANIE!

2018/2019

DZIAŁANIA W ZAKRESIE PROMOCJI ZDROWIA I ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 114 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W WARSZAWIE

1. Powołanie zespołu Promocji Zdrowia

Koordynator- A. Gromek

Nauczyciele:S. Kuśmierz, G. Kozłowski, D. Walczuk, K. Protazy, M. Kardas, A. Kmieć, K. Wilk, M. Mularczyk, K. Piotrowska, K. Sarota, M. Wódkiewicz, A. Dubczyńska ,pielęgniarka szkolna.

Hasła przewodnie:

1. 1.      Kolory świateł i kanapek mają znaczenie!
  • Bezpieczeństwo ponad wszystko!
  • Rok ciszy!
  • Jesteś tym co jesz!
  • Safer Internet.
  1. 2.     Pomaganie jest cool! Ruszaj, a nie stój!
  • Pomóż! Nie bądź obojętny!
  • Festyn rodzinny.
  • Zdrowie to bezcenny skarb!
  • Dzień sportu.
  • Trzymaj formę.
  • Nie Pal Przy mnie, proszę!
  • Czyste powietrze wokół nas!
  • Więcej wiem, mniej choruję!
  • Zdrowo jem, Więcej wiem!
  • Pokój pierwszej pomocy!

Odpowiedzialni

Realizacja tego planu wymaga współdziałania wielu podmiotów w szkole jak  i instytucji wspierających. W szkole to: zespół do spraw promocji zdrowia, nauczyciele, wychowawcy, pedagog, psycholog, dyrekcja oraz rodzice, organizacje uczniów, pielęgniarka szkolna, pracownicy obsługi.

Instytucje współdziałające

Realizacja programu wymaga współdziałania z następującymi instytucjami oraz przedstawicielami społeczności szkolnej i lokalnej Targówka:

• Urzędem  Dzielnicy Targówek
  • SZPZLO Warszawa – Targówek
  • strażą miejską i policją ( w zakresie profesjonalnego wspierania zadań dotyczących zapewnienia  bezpieczeństwa oraz prowadzenia zajęć profilaktycznych )
  • pielęgniarką szkolną
  • radą rodziców
  • dietetykiem
  • psychologiem, pedagogiem
  • samorządami szkolnymi

Adresaci

Planowane działania są  adresowane głównie do uczniów, ale również do rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Metody działania

Zamierzone cele realizowane będą podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych przez nauczycieli, pracowników szkoły i instytucje współdziałające przy wykorzystaniu zarówno metod pasywnych, takich jak pogadanki, wykłady, rozmowy i inne; aktywnych takich, jak zajęcia warsztatowe, konkursy, drama itp. .

Ewaluacja

Prowadzone działania będą na bieżąco odnotowywane w dziennikach lekcyjnych i protokołach rad pedagogicznych. Informacje o działaniach pojawią się w formie sprawozdań na zakończenie każdego semestru.

Zespół Promocji Zdrowia

O programie

Program Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ) realizowany jest w Polsce od 1991 roku Popularyzację idei SzPZ rozpoczęto od trzyletniego projektu pilotażowego (1992-1995) „Szkoła Promująca Zdrowie”, zainicjowanego przez WHO/EURO, realizowanego pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary...